Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 

Goleszowsko-Wędryński Piknik Turystyczny

 

"Sport i turystyka bez granic" - projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej
Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013
i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński

 

W słoneczną sobotę, 7 sierpnia, boisku za Gminnym Ośrodkiem Kultury w Goleszowie, miał miejsce I Goleszowsko-Wędryński Piknik Turystyczny. Impreza turystyczno-rekreacyjna, której głównym celem była popularyzacja czynnej turystyki rodzinnej i rekreacji oraz propagowanie zdrowego stylu życia, a także służąca bliższej integracji społeczności lokalnych partnerskich gmin Goleszów i Wędrynia (Republika Czeska). Głównymi organizatorami I Goleszowsko-Wędryńskiego Pikniku Turystycznego były Gmina Goleszów oraz Koło Gminne PTTK nr 19 „Ślimoki” w Goleszowie przy współpracy z Gminą Wędrynia. Piknik odbywał się w ramach projektu „Sport i turystyka bez granic – wzmacnianie partnerskiej współpracy gmin”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013 i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński.
Należy podkreślić, iż Goleszowsko-Wędryński Piknik Turystyczny stanowi kontynuację dotychczas organizowanego przez Koło Gminne PTTK nr 19 „Ślimoki” w Goleszowie Rodzinnego Pikniku Turystycznego, który do tej pory miał już 5 edycji. „Nasz Piknik ma przede wszystkim za zadanie popularyzowanie wśród rodzin sprawdzonej formy wypoczynku, jaką jest turystyka, a także promowanie Gminy Goleszów jako terenów o wybitnych walorach turystycznych” – mówi Zenon Sobczyk – prezes Koła PTTK „Ślimoki”.
Uczestnicy I Goleszowsko-Wędryńskiego Pikniku Turystycznego, wśród których przeważały rodziny z dziećmi, brali udział w różnego rodzaju konkurencjach sprawnościowych oraz konkursach z zakresu wiedzy turystycznej. Można było zatem wystartować zarówno w rzutach do kosza lub biegu na nartach skokowych, jak również sprawdzić swoją wiedzę na temat Gminy Goleszów i Śląska Cieszyńskiego w teście wiedzy turystycznej, który zgodnie z kilkuletnią tradycją przygotował Jan Cichy. Innymi słowy – organizatorzy przygotowali dla każdego coś miłego i interesującego.
Całość przygotowań i przeprowadzenie I Goleszowsko-Wędryńskiego Pikniku Turystycznego koordynowali: Zenon Sobczyk – prezes Koła Gminnego PTTK nr 19 „Ślimoki” w Goleszowie, Jan Cichy – sędzia główny Pikniku oraz Tomasz Jaszowski – inspektor ds. prasy lokalnej i sportu Urzędu Gminy Goleszów. W przygotowaniach aktywnie uczestniczyli i konkurencje Pikniku sędziowali działacze Koła Gminnego PTTK nr 19 „Ślimoki” w Goleszowie.
Swoją obecnością I Goleszowsko-Wędryński Piknik Turystyczny zaszczycili m.in. przewodniczący Rady Gminy Goleszów Jerzy Szalbot oraz mistostarosta partnerskiej Gminy Wędrynia (Republika Czeska) Bogusław Raszka. Nagrody, które można było zdobywać we wszystkich konkursach i konkurencjach, uczestnikom Pikniku wręczyli: przewodniczący Rady Gminy Jerzy Szalbot, prezes „Ślimoków” Zenon Sobczyk, a także przedstawicielka Gminy Wędrynia Irena Ripperová – koordynator czeskiej części projektu „Sport i turystyka bez granic”. Warto dodać, że główną nagrodą dla zwycięzców generalnej klasyfikacji drużynowej była wycieczka na Morawy, ufundowana przez Koło Gminne PTTK nr 19 „Ślimoki” w Goleszowie. Wycieczkę tę wygrał zespół w składzie: Rudolf Cieślar, Irena Cieślar, Daria Branny i Karol Krzok.
 
Wyniki konkurencji indywidualnych I Goleszowsko-Wędryńskiego Pikniku Turystycznego
Konkurencje dla dzieci:
Konkurs wiedzy turystycznej: 1. Sonia Lament, 2. Ela Badura, 3. Wiktoria Kaleta. Łącznie w konkursie wzięło udział 10 uczestników.
Hula-hop: 1. Weronika Zemene, 2. Justyna Badura, 3. Magda Stec. Łącznie w konkurencji tej startowało 7 uczestników.
Puzzle: 1. Sabina Polok, 2. Kasia Sobczyk, 3. Ania Cieślar. Startowało 18 uczestników.
Rzut woreczkiem do celu: 1. Ela Paprota, 2. Kasia Sobczyk, 3. Ela Badura. Startowało 19 uczestników.
Ringo: 1. Sabina Polok, 2. Wiola Bednarczyk, 3. Patrycja Dąbrowska. Startowało 18 uczestników.
Skakanka: 1. Sonia Lament, 2. Magda Stec, 3. Weronika Zemene. Startowało 11 uczestników.
Rybki: 1. Kinga Kaleta, 2. Kacper Nowak, 3. Sabina Polok. Startowało 15 uczestników.
Konkurencje dla dorosłych:
Kręgle: 1. Dorota Kawulok, 2. Jerzy Niemczyk, 3. Marian Kawulok. Startowało 29 zawodników.
Układanie mapy na czas: 1. Maciej Polok, 2. Katka Ripperová, 3. Elżbieta Paprota. Startowało 10 uczestników.
Skakanka: 1. Stanisław Bujok, 2. Marta Roszka, 3. Marian Kawulok. Startowało 8 zawodników.
Rzuty do kosza: 1.Elżbieta Badura, 2. Stanisław Bujok, 3. Sonia Lament. Startowało 24 zawodników.
Określanie długości zawiniętego drutu w kształcie ślimaka: 1. Karol Roszka, 2. Patrycja Balcar, 3. Bogumiła Potrzak. W konkurencji tej wzięło udział 56 osób, a długość drutu po rozwinięciu wyniosła 176 cm. Zwycięzca podał, że długość drutu wynosi 175 cm.
 
W generalnej klasyfikacji drużynowej, obejmującej konkurs wiedzy turystycznej, konkurs "Sołectwa Gminy Goleszów", Konkurs "Góry i wzgórza Gminy Goleszów" oraz bieg na nartach skokowych triumfowała drużyna w składzie: Rudolf Cieślar, Irena Cieślar, Daria Branny i Karol Krzok.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które służyły swoją bezinteresowną pomocą przy przygotowaniu i przeprowadzeniu I Goleszowsko-Wędryńskiego Pikniku Turystycznego, a wśród nich m.in. działaczom i sympatykom Koła Gminnego PTTK nr 19 „Ślimoki” w Goleszowie na czele z prezesem Zenonem Sobczykiem i sędzią głównym Pikniku Janem Cichym, przyjaciołom z partnerskiej Gminy Wędrynia (Republika Czeska) na czele z I.Ripperovą i B.Raszką, Grzegorzowi Mizi – właścicielowi Restauracji „Corient” w Goleszowie, Januszowi Gawlikowi z Bażanowic i jego ekipie – obsługa muzyczna imprez, Józefowi Gawłowskiemu – prezesowi LKS „Olimpia” Goleszów, Andrzejowi Frankowi i Janowi Polokowi – konserwatorom Urzędu Gminy Goleszów, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Goleszowie – za wypożyczenie rekwizytów do konkurencji dla dzieci, a także Anecie Oleś – Jaszowskiej – współpraca przy sędziowaniu konkurencji drużynowych.

Uwaga! Fotoreportaż z I Goleszowsko-Wędryńskiego Pikniku Turystycznego zamieszczony jest na naszej w stronie w zakładce "FOTOREPORTAŻE":

http://www.goleszow.pl/315,i-goleszowsko-wedrynski-piknik-turystyczny-.html


Tomasz Jaszowski

Organizator I Goleszowsko-Wędryńskiego Pikniku Turystycznego z ramienia UG Goleszów

 

Dodał
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
czerwiec 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: czerwiec

galeriagaleria zdjęć
Panorama Goleszowska Opady i Jakość powietrza Senior+ Pomagamy mieszkańcom Pomoc dla Ukrainy Szczepienia COVID-19 Zapisz się do newslettera sms Zapisz się do newslettera email Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów
Odpady komunalne
Łowiectwo
Elektorniczna skrzynka podawcza
Jak załatwić sprawę w urzędzie
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego
Gminny ośrodek kultury Centrum usług społecznych Cmentarze komunalne Gminna biblioteka publiczna Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT