Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 

MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech

Zarząd Województwa śląskiego zatwierdził listę rankingową placówek przedszkolnych zakwalifikowanych do udziału w drugiej edycji kampanii edukacyjno-informacyjnej „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech”. Na liście znalazły się również placówki z gminy Goleszów.


Celem kampanii jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa śląskiego, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów, w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie oraz zaktywizowanie nauczycieli przedszkolnych w zakresie tematyki antysmogowej dot. zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia powietrza, sposobów zapobiegania niskiej emisji i unikania ekspozycji na zanieczyszczenia. W sprzęt poprawiający jakość powietrza otrzymają Przedszkole Publiczne w Goleszowie oraz szkoły prowadzące oddziały przedszkolne w Kisielowie, Cisownicy oraz Puńcowie.
Przedszkolom zostanie przekazanych 8 sztuk oczyszczaczy powietrza. Planuje się, że urządzenia te zostaną dostarczone do końca czerwca 2021 r.


Po 2 dwa urządzenia otrzymają:
- Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Goleszowie, filia w Kisielowie
- Przedszkole Publiczne w Goleszowie z oddziałami zamiejscowymi w Bażanowicach, Cisownicy, Dzięgielowie
- Szkoła Podstawowa im. Jury Gajdzicy w Cisownicy (z oddziałami przedszkolnymi)
- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dzięgielowie

W projekcie przewidziano przeprowadzenie zajęć edukacyjnych dla dzieci o tematyce ochrony powietrza, walki z niską emisją, prozdrowotnych postaw oraz kampanię edukacyjno-informacyjną wśród rodziców dotyczącą walki ze smogiem.

 

 
Oczyszczacze powietrza zostały zakupione ze środków Województwa Śląskiego w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech” – II edycja, współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Dodał Krystian Grzybek
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
czerwiec 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: czerwiec

galeriagaleria zdjęć
Panorama Goleszowska Opady i Jakość powietrza Senior+ Pomagamy mieszkańcom Pomoc dla Ukrainy Szczepienia COVID-19 Zapisz się do newslettera sms Zapisz się do newslettera email Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów
Odpady komunalne
Łowiectwo
Elektorniczna skrzynka podawcza
Jak załatwić sprawę w urzędzie
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego
Gminny ośrodek kultury Centrum usług społecznych Cmentarze komunalne Gminna biblioteka publiczna Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT